piątek Luty 23rd 2018

Kategorie

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

Niezawodna stal

Stal nierdzewna to materiał, który jest szlachetny, trwały i efektowny, dzięki czemu spełnić możne nawet najwyższe wymagania. Powstawać mogą z niego liczne elementy wyposażenia wnętrz, ale też produkty, które znajdują zastosowanie na zewnątrz, ponieważ jest całkowicie odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych produktów ze stali nierdzewnej są balustrady. Są one stabilne i trwałe, dzięki czemu przez długie lata nie tylko doskonale wyglądają, ale też nienagannie spełniają swą funkcję. Balustrady nierdzewne mogą całe powstać ze stali, ale często też stanowią połączenie jej z innym materiałem – drewnem czy szkłem. Stalowa balustrada wygląda elegancko i nowocześnie, dlatego bardzo często jest nie tylko ozdobą domów, ale też wnętrz firm czy instytucji. Wykorzystywane na zewnątrz zwiększają bezpieczeństwo balkonów, zaś we wnętrzach najczęściej towarzyszą schodom. Stal nierdzewna to też materiał, który łatwo utrzymać w czystości, dlatego chętnie stosuje się balustrady z niej wykonane w miejscach, gdzie higiena jest bardzo ważna – szpitalach, klinikach, hotelach czy obiektach użyteczności publicznej.

Pod względem wykończenia takie balustrady mogą być polerowane (ich lustrzana powierzchnia odbija światło i łatwo ją oczyścić) lub szlifowane (nie widać na nich zarysowań, jednak bardziej przyjmują zabrudzenia). Zazwyczaj takie balustrady są spawane ręcznie, zaś ich montaż wymaga zastosowania specjalnych akcesoriów, takich jak mocne śruby Poznań, tak jak inne większe miasta, jest rynkiem, gdzie nie ma problemu ze znalezieniem profesjonalnej firmy, która dostarczy odpowiednie balustrady, czasem nawet produkowane na specjalne zamówienie, a także fachowo przeprowadzi ich montaż.